Rekabet Modu Değişi...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Rekabet Modu Değişiklikleri: 2.02 Yaması ve Gelecek Planları  

matsuki
(@matsuki)
Bilge Moderator

Valorant a gelecek olan 2.02 Yaması ile koşarak sıkma ve duo solo gibi şeylere düzenleme geldi işte detaylar ;

2.02 YAMASI'YLA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

  • MMR değerine göre kademe yakınsaması arttı.

 

Yakınsama, MMR değerinizin kademenize eşit olmadığı durumlarda daha fazla veya daha az kademe puanı (KP) kazanmanıza sebep olan bir çarpandır. Yakınsamanın amacı kademenizin MMR değerinizle uyuşmasını sağlamak fakat şimdiye kadar bu işi yeterince hızlı yapmadığını fark ettik.

 

 

Bu değişiklikten sonra, kademesi MMR değerinin altında olanların kazandığı kademe puanında bir artış olmasını bekliyoruz. Benzer şekilde, mağlubiyetlerde de daha az kademe puanı kaybetmeye başlayacaksınız. Mağlubiyet başına kaybettiğiniz KP miktarını azaltmak, hak ettiğiniz kademeye ulaşmak için daha az karşılaşma oynamak zorunda olmanız anlamına geliyor (o arada bize de o kademeye ait olup olmadığınızı test edebileceğimiz birkaç karşılaşmalık bir süre tanınmış oluyor).

 

 

Sonuç olarak, mevcut kademenizin üstündekilerle karşılaşmalara giriyorsanız bulunduğunuz kademeye çakılıp kalma hissi büyük oranda azalacaktır. Takımınızın fark atarak galip geldiği karşılaşmalarda, bireysel olarak üstün bir performans gösterirseniz her galibiyet için 50 KP'ye yakın bir kazancınız olacak.

 

  • Elmas 3 artık sadece tekli/çiftli hazır gruplara izin verecek.

 

Beşli hazır grupların liderlik tablosuna çıkmasını zorlaştırmak istiyoruz. Ayrıca Ölümsüzlük ve Radyant'ta bu gruplarla karşılaşma oranınızı azaltmaya çalıştık. Bu değişiklik ve yakınsama değişikliğiyle beraber, beş kişilik hazır gruplarla karşılaşmaya giren oyuncular, daha kısa sürede tekli/çiftli oynamak durumunda kalacak.

 

 

Bu değişikliğin ikinci amacı da liderlik tablosundaki yerlerin deyim yerindeyse kapatılmasını önlemekti. Bu sayede Ölümsüzlük'e çıktığınızda gerçekten hak ettiğinizi bileceksiniz.

 

  • Demir'den Elmas'a Kapsamlı Performans Bonusu

 

Karşılaşmalarda beklenenin üstünde performans sergilediğinizde genel performansınızdan daha farklı ödüllendirilmelisiniz. Şu anda karşılaşma sistemimizin, sizi bir karşılaşmaya atadığında ne kadar iyi bir performans göstereceğinizle ilgili aşağı yukarı bir fikri var. Bu beklentinin (yani genel performansınızın) üstüne çıktığınızda ödül olarak fazladan KP kazanacaksınız.

 

 

Bu, iyi oynamanızı teşvik etmek için getirilen bir düzenleme. Artık kendinizi takım arkadaşlarınızla karşılaştırarak yıpratmayacaksınız. Derecelinin hedefi, gelişmek için kendinizi zorlayacağınız sağlıklı bir rekabet sistemini temin etmek. İkinci hedefimiz de ikincil hesapları veya ciddi performans gelişimi gören oyuncuları daha yüksek kademelere hızlıca ulaştırmak oldu. 

İyi Oyunlar

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 02/02/2021 17:24
buon
 buon
(@buon)
Bilge Moderator

Koşarak sıkma çok iyi olmuş. Birçok kişi şikayetçiydi bundan.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/02/2021 17:38
matsuki
(@matsuki)
Bilge Moderator
  • @buon bence hala vuran vurur
CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 04/02/2021 17:40
nAiRoViC
(@nairovic)
Gamer Registered

@matsuki Vuruyorlar zaten lafta duzeltmısler

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/02/2021 19:27
Paylaş: