Valorant Doğru Hass...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Valorant Doğru Hassasiyet Nasıl Bulunur?  

buon
 buon
(@buon)
Bilge Moderator

Her şeyden önce, Valorant’taki hassasiyetinizin iki şey tarafından belirlendiğini anlamak isteyeceksiniz: farenizin ‘inç başına nokta sayısı’ (DPI) ayarı ve oyun içi hassasiyet ayarı. Bunların kombinasyonu artı artı hareket hızınızı etkileyecek… ve sonuç almak isteyeceksiniz. Valorant gibi bir oyun için daha yüksek bir fare hassasiyeti gerekli değildir. Daha yumuşak, daha güvenilir artı işareti hareketine öncelik verilmelidir. Bu düşünceyle, 400-800 bölgesinde bir DPI seçmek isteyeceksiniz . Bu oyunu profesyonel olarak oynayan birçok oyuncu da zaten bu dpi ayarlarını kullanıyor. En başta tabi ki sizin nasıl rahat ettiğiniz önemli ama bunları göz önüne almanız sizin yararınıza olur.

DPI’nızı seçtikten sonra, artık etkili DPI’nızı (eDPI) denemeye başlayabilirsiniz. Bunu hesaplamak için, sadece seçtiğiniz DPI’yı almak (daha iyiyi düşürmek) ve bunu oyun içi duyunuzla çarpmak isteyeceksiniz. Temel bir örnek olarak, 400 DPI x 0.50 Valorant hassasiyeti = 200 eDPI .

Burada sihirli bir sayı olmamasına rağmen, oyuncuların başlangıçta 200 – 400 eDPI arasında bir yere düşmeleri önerilir . Bunu anlamak için denenmiş ve test edilmiş bir yöntem basit 180 ° testidir. Bunu yapmak için farenizi fare tablonuzun en sol tarafına götürün ve yatay olarak en sağ tarafa sürükleyin. Karakteriniz bir taraftan diğerine 180 ° dönüş yapmak isteyecektir.

Hassasiyet konusunda e-sporculara göz gezdirin. Ama aynı hassasiyeti kopyalamayın. Kendiniz bulmaya çalışın. Sonuçta herkesin oynayış tarzı farklıdır. İyi oyunlar Dilerim.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 05/02/2021 19:37
matsuki
(@matsuki)
Bilge Moderator

Gerçek sens düşük sens değildir gerçek sens mouse pad ve bileğe bağlıdır eğer  şendiniz ile çok rahat 180  derece dönüyorsanız o sizin gerçek sensinizdir sadece biraz alışmanız gerekir

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2021 21:26
Paylaş: