Bildirimler
Tümünü temizle

Moba tarzı oyunlarda ADC terimi ne demek? Mobile legends adc ne demek?  

Vakkas
(@vakkas)
Kahin Moderator
mobile.jpg

Merhabalar arkadaşlar bugün ki anlatım rehberimde sizlere mobile legends bang bang ve bunun gibi birçoğu moba oyunlarında "ADC" karakteri veya terimlerini
duymuşuzdur sizlere bu "ADC" nedir ne değildir konuyu çokda uzatmadan akılda kalıcı bir bilgi konusu hazırladım umarım beğenirsiniz lafı fazla uzatmadan konumuza geçelim.

ADC (Attack Damage Carry) türkçesi Saldırı Hasarı Taşıma anlamına gelmektedir, League of Legends gibi MOBA tarzı oyunlarda bir roldür. Bu cevabın amaçları doğrultusunda,
Söz konusu oyunun Mobile legends ve benzeri moba tarzı oyunların olduğu varsayıcak olursak oyunlardada gördüğümüz üzere adc rolü oyun içerisinde kasıldıktan sonra çok güçlü bir rol ve ADC Attack Damage Carry anlamını sonuna kadar hakediyor diyebiliriz.

Saldırı Hasarı Taşıma yani ADC (Attack Damage Carry) anlamına gelen bu terimi sahiplenen şampiyonlar nerede oynanır dediğinizi duyar gibiyim!
Bu terimi taşıyan şampiyonlar Oyunun aşağıdaki görselde belirtmiş olduğum şekilde aşağı koridir (Bot Lane) alanında Yardımcı yani Support Destek karakterinin yanında oynar.

mobile legends map.jpg

Peki Nasıl iyi bir şekilde ADC oynanır?

ADC terimini taşıyan karakterleri iyi bir şekilde oynamak saatlerce oyun tecrübesi ve karakter bilgisinden geçer fakat
bunları elimize alarak sıralıyacak olur isek 1- Bolca minyon farmı yapmalısınız ve oyun stratejisini kullanarak karşınızdaki adc oyuncusuna
farm yaptırmaya kendi minyonlarınızı kuleye öldürtünüz ve bu şekilde karşı adc'nin farm yapmasını engellemiş olursunuz.

Aşağı koridorda Support (Desteğiniz) ile birlikte oynarken Oyunda Ormancınızdan Gank (Baskın) isteyebilirsiniz koridorunuza ve bu şekilde
rakibinizi beklemediği bir anda baskın atarak etkisiz hale getirebilirsiniz, veya koridordaki hakimiyeti elinize alabilirsiniz.

Adc hakkında moba oyunlarda sizlere gereken temel bilgiler bu kadardır yukarıdaki vermiş olduğum bilgileri uygulayarak bir çoğu oyunda başarılı olup kolay bir şekilde rank atlayabilirsiniz. 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 22/01/2021 07:04
Paylaş: