Bildirimler
Tümünü temizle

Şapkadan cinayet çıktı! Mobile legends kapsamlı Harley rehberi. Harley hakkında herşey.  

Vakkas
(@vakkas)
Kahin Moderator

 

Merhabalar arkadaşlar bugün sizlere Mobile Legends Bang Bang'de Harley hakkında kısa bir rehber konu hazırladım
umarım beğenirsiniz herkese keyifli okumalar dilerim. 

 

Harley kahramanları, yüksek hasar beceri setine sahip vur-kaç tipi bir büyücüdür. 2 saldırı ve 1 kaçış türü ile yeni büyücülere benzer becerilere sahip. Aşama listelerinde genellikle A + veya S sıralamasına yerleştirilir. Harley, bu büyücü ve cc metası içinde kesinlikle kullanılabilir. Yüksek patlama hasarı sayesinde takımdaki birincil veya ikincil büyücü rolünü kolayca yerine getirebilir.

 

Karakterin Genelleme Olarak Pozitif Yönleri

Yüksek patlama hasarı

İyi ormancı ve ganker

Yüksek Hasar verme büyücülere nazaran kaçma skilleri oldukça herkesin kullanabileceği tarzdadır.

Ultisi Orta oyunda bile oldukça etkilidir

Metada büyücü karakter terimi adı altında en az bekleme süresine sahip şampiyon denilebilir. 

 

Karakterin Genelleme Olarak Negatif Yönleri

Karakterin saldırı hasarı kadar kaçmaya veya geriye atılma tarzında becerileri olmasına rağmen maçın kritik noktalarında en az bir kitle kontrolünde hemen eriyen bir karakterdir. 

Mobile Legends Bang Bang'de bir çoğu karakter becerileri savuşturma özelliğine sahiptir ve bu bizim karakterimiz için bir dezavantaj sağlamaktadır.

Birçoğu ADC gibi büyücü karakterin bazıları Geç oyunda verimli performans sağlayamadığı için oyunu kaybetmektedirler. 

 

Beceriler
Poker Hilesi (Poker Trick) (S1
) - Harley'nin ana hasar kaynağı. Düşük bekleme süresi nedeniyle bir AOE hasar becerisidir. Minyon Dalga temizleme, ormancılık, gibi toplu katliamlarda iyi kullanıldığı takdirde çok iyi iş çıkartabilirsiniz.

Ayrıca, atılan her kartta% 5'lik temel saldırı hızı güçlendirmesi karakterinize eklenir, bu da daha hızlı ormancılık yapmanıza ve daha fazla hasar vermenize yardımcı olur.

Bu beceri engellenebilir ve hareket halindeyken de kullanılabilir (Bu beceri aktifken S2 de kullanılabilir)

 

Uzay Kaçışı (Space Escape) (S2) - Harley'nin efsanevi kaçış yeteneği. Kendinizi kaçış, başlatma için kullanırken kullanabileceğiniz iki aşamalı bir beceri. Bu beceri tek başına Harley'i çok mobil bir karakter yapar ,Harley ayrıca, bu beceriyi kullandıktan sonra düşmanlardan kaçmanıza izin veren 2 saniye boyunca% 30 hareket hızı güçlendirmesi alır. Ayrıca düşman cc hasarı veya ulti ile tuzağa düşürmek için de kullanılabilir, ancak bu, düşmandan daha deneyimli veya daha hızlı değilseniz riskli olabilir. S1'in animasyonu sırasında kullanılabilir.

 

Ölümcül Büyü (Deadly Magic) (S3) - Harley'nin ultisi, kombolarının önemli bir parçası. Tek başına kullanıldığında çok fazla hasar vermeyen patlama tipi bir beceri, ancak S1 ile kullanılırsa, ultiyi alır almaz (4. seviyede) kolayca öldürmeyi garanti altına alabilirsiniz.
Başlangıçta hasar verirken hedefi yavaşlatan bir ateş çemberi 4 saniye boyunca açık kalır ve ardından patlayarak, becerinin aktif olduğu 4 saniye boyunca verilen hasarın% 50'si ile birlikte ilk hasarın yarısını verir.
Bu beceri engellenebilir.

 

Kombinasyonlar
"İyi uygulanan bir kombo, kolay bir katliam demektir"

Kombo 1 - Standart combo S3> S1> S2> temel spam saldırısı> S2-2. Çoğu kombo, bu kombinasyonun hemen hemen bir benzeridir, örneğin S3> S2> S1> spam temel saldırı.

 

Kombo 2 (Taret dalışı) - Taret menzilinin dışında durursanız ancak düşman ultisi menzilinizdeyse, bu noktada S3> S2> S1'e kombolarını uygularsanız, rakibi kolayca alt edebilirsiniz.

 

Kombo 3 (Taret dalışı bölüm 2) - Düşman ultisi menzilinizin dışındaysa S2> S3> S1> temel> S2-2. Oldukça basit, zıplayın, ultinin, kartlarınızı fırlatın ve düşmanın% 10-15 hp'si varsa geri çekilirsiniz (temel diziyi S2> S3> S1> S2-2 olarak kombonuzu deneyiniz). Düşmanın yaklaşık% 20 hp'si varsa, onları basit bir şekilde öldürebilir veya kaçabilirsiniz. Eğer ultiniz bitmeden önce% 25'ten fazlasına sahiplerse, temel saldırıları kullanmadan geri çekilin çünkü muhtemelen rakibinizi alt edemeyebilirsiniz.

 

Not: Düşmanı öldürmeden önce neden geri adım attığımız konusunda hala kafanız karışmışsa, bunun nedeni ultinin bittiğinde ulti sırasında verdiğiniz hasarın% 50'sini vermemesidir, bu da kartların ve temel özelliklerin aslında 150 olacağı anlamına gelir..

 

Kombo 4 (Çalılıktayken) - Yapılacak en iyi şey düşmanın yaklaşmasını beklemektir. Saklandığınız yere doğru geliyorlarsa, S3> S1> Spam temel. Düşman hala ölmeyecekse (yaklaşık% 25 hp kaldı) Düşmanınızın yakınlaşmasını beklemiyorsanız, S2> S3> S1> basit> S2-2'yi veya menzilinizde varsa S3> S2> S1> S2-2'yi kullanarak savaşı siz başlatabilirsiniz.

 

Kombo 5 (Rakibi Dürtme) - Oldukça basit, biraz hasar vermek, düşmanları korkutmak veya orman kampındaki canavarlara son vuruşu yaparak çalmak için kullanın. S2> S1> S2-2.

 

Kombo 6 (Rakibi Kandırmak) - Gerçekten bir combo değil ama yine de bahsetmeye değer, S2> biraz gecikme> S2-2. Neredeyse dürtün ama size hasar vermesine biraz izin verin. S2'nizin soğuma süresi oldukça düşük, bu yüzden bu bu beceriniz doğru zamanlama ile kolay bir şekilde rakibinizi zamansız bir şekilde yakalayarak alt edebilirsiniz.. Bunu aurora gibi anında garantili cc'ye sahip birine karşı kullanırken dikkatli olun, çünkü neredeyse yok olan kaçma şansı. Lapu, terizla veya granger veya yavaş becerileri olan herhangi birine karşı, onları dürtmek için birkaç saniye bekleyebilirsiniz, ancak becerilerini kullanır kullanmaz kaçmalısınız. Deneyimsizseniz kullanmaktan kaçının.

 

Kombo 7 (Göz Kırpma) - Yani burada temelde bir rakibin bir tahmini'ni tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Bir Harley S3'ünü kullandığında S1'i kullanacağı ve eğer düşman S1'i atlatırsa ultinin neredeyse hiç zarar vermeyeceği neredeyse açıktır. Düşman yakınınızdaysa ulti becerinizi kullanınız, göz kırpma becerisini (beklerken temel spam) kullanana kadar birkaç saniye bekleyin ve beceriyi kullandıktan sonra 1. becerinizi kullanınız. Göz kırpma yetenekleri onları sizden uzaklaştırırsa, bu arayı kapatmak için 2. becerinizi kullanınız. Düşman size yakın değilse, öldürmek zor olacaktır (özellikle hızlı olurlarsa). En iyi şansınız, standart bir S2> S3> S1> S2-2 kombinasyonunu kullanmak olacaktır. Kombodan önce rakip sizden uzak ise bu arayı kapatabilirsiniz, bu öldürme şansınızı artıracaktır.

 

Koridor Rotasyonu
Takımın ana kitle kontrol CC odaklı büyücüsü olursanız, genellikle Harley karakterinini kullanmanızı tavsiye ederim.
karakter Solo olarakda oynanabilmektedir, ancak yukarı koridorda arkadaşınız ile duo yapabilirsiniz yada alt koridorda bot pre olarak oynayabilirsiniz.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 22/01/2021 10:46
Paylaş: