Bildirimler
Tümünü temizle

Knight online world farm yapmak. En iyi farm taktikleri. Kendi GB ni kendin kas  

Vakkas
(@vakkas)
Kahin Moderator

 

Knight online world farm yapmak ne demek? 

Farm yapmak bir çok oyunda aynı anlamda kullanılır. Canavar veya görev yaparak para kasma yöntemine denir. Başka oyunları karıştırmadan bu yazım da sadece knight online dan bahsetmek istiyorum. Knight online da fark yapmak belli canavar slotlarını tutarak yaratıkları kesme ve kutudan çıkan eşyaları, coin leri toplayarak yada BDW, JR Gibi etkinlikleri takip edip saatinde girerek buradan kutu veya gem elde ederek yapılır. 

 

Knight online world oyunu haritalarında binlerce küçüklü büyüklü yaratık slotları bulunur. Bu slotları dönme kapasitemiz level, item ve ekip ile alakalıdır. Bu yazımız da tek olduğunuzu ve sıfırdan başladığınızı düşünerek büyük slotlara yer vermeyeceğim. Ve tek başınıza oyunda kar edebileceğiniz ve para harcamadan farm yapabileceğiniz slotlardan bahsedeceğim. 

 

Farm için uygun kahraman seçimi 

 

Knight online world oyununda amacınız sadece farm yapmaksa buna uygun kahramanlar tercih etmelisiniz. Bunların başında Okçu rogue, BP priest ve mage gelir. Assasian rogue, warrior ve kurian farm için uygun değildir. Elbette bunlarla da yapılabilir ama işiniz biraz daha zor olabilir. 

 

Okçu rogue 

İsminden de anlaşılacağı gibi elinde yay ile uzaktan yaratıkları kesen bu kahraman aslında en rahat farm yapan kahramandır. Lakin benim anlatacağım farm şekli para harcamadan sıfırdan başlamak olacağı için okçu rogue ile genie (koxp) ve Pet (kutuları toplayan hayvan) ihtiyacınız olacak. Çünkü uzakta ölen canavarların peşine gezmek zaman kaybı olacak. Bunlar da başlangıçta 400 Cash çekmenizi gerektirecekdir. Hiç para harcamadan farm yapmak istiyorsanız okçu rogue tercih etmemenizi tavsiye ederim. 

 

Battle priest (BP) paper set ile

 

 

 

 

 

 

 

 

Priest oyundaki sup kahraandır. Can verir, zehir alır, zehir atar, can çeker, can fuller vb. Gibi özellikleri vardır. Sup özellikleri için genelde defansı yüksek olması için int priest olarak kullanılır. Battle priest tanımı kahramanı savaşçı ya çevirmeye denir. Bu kahramanın defansını hayli düşürür ama atağını da çok fazla yükseltir. Atağının yükselmesi yanında zehir atması kendi canını artırıp ve canını doldurabilmesi özellikleri sayesinde doğru kullanıldığı zaman çok güzel hasar çıkarır ve kolay da ölmez. Bazı yaratıklardan tek yemediğiniz sürece. Hasarının yüksek olması ve seri skilleri sayesinde farm slotlarını çok hızlı döner. 

 

Mage (büyücü) paper set ile 

 

 

Mage oyundaki büyücü kahramanıdır. Okçu rogue kadar olmasa da bu kahraman da uzaktan vurmasının yanı sıra toplu alan skilleri ile diğerlerinden ayrılır. 33,45,60,70 level ler de açılan alan skilleri ile slottaki yaratıkları toplu şekilde öldürebilir. Farm yapan mageler skil point leri öncelikle fire yandan da glacier e vermelidir. Harpy, reven Harpy ve draki için en uygun hero magedir. Harpy ve raven Harpy mirage dagger drobu ile farm da tercih edilecek bir slot. +7-+8 mirage dagger asla elinizde kalmaz ve oyunda en hızlı satılan itemlerdendir. 

 

Kahraman seçiminden sonra gelelim farm slotları seçimine. 

 

Oyunun ilk aşamalarında 1 level olarak maradon da başlıyoruz ve level atlamamız kolay 35 level olamadan maradon haritası dışına çıkamıyoruz. Level atladıkça oyunda exp ve görev itemleri görevleri açılıyor bunları takip etmeli özellikle oyunun bize verdiği görev itemlerini kaçırmadan almalıyız. Bu itemler seviyenize uygun güçte olurlar ve bir sonraki görev itemleri açılıncaya kadar sizi oyunda idare ettirirler. Görev itemlerini topladıkça char güçlenir ve seviyenize uygun yaratıkları daha seri kesmeye başlarsınız. Maradon da çok fazla farm slotu olmadığı için olanlardan bahsedip orc lar için lüfer el moradlar için emc haritasına geçelim. 

 

+8 yakmalık slotları 

Maradon’da bulunan Lycan, Loup Garou, Dark Eyes veya Dire Wolf slotları yakmalık itemler atması ile meşhur slotlardır. Burada +7-+8 ucuz itemler çıkar pazarda kolay satılır.

Ayrıca Maradon slotlarında boş slot bulamadıysanız EMC veya Lufer’de Wolf Dog slotları, seri bir şekilde yakmalık atmaktadır.

 

Size tavsiyem eğer 35 level olduysanız ve maradon Lycan, Loup Garou, Dark Eyes veya Dire Wolf slotlarında yer bulamadıysanız Maradon da zaman kaybetmemeniz. Orc sanız lüferson a el morad sanız da emc ye ışınlanarak görev yapmaya ve yeni itemlerinizi kuşanmaya devam etmelisiniz.

 

Opal Safir Upgrade Scroll Kasma slotları 

 

Eskiden opal, safir, kristal gibi materyaller master açmak için kullanılırdı. Şimdi ise bu materyalleri seri kasıp NPC’ye satıyoruz. Opal, safir, kristal ve upgrade scrolların çıktığı slotlar şu şekildedir;

 

Sawage, Skeleton, Skeleton Warrior, Skeleton Knight, Skeleton Champion

 

Bu slotları boş bulursanız değerlendirip bir süre takılarak drop durumuna bakınız. Gece genie ile koxp a bırakmak için uygun slotlardır. Elle bu slotlar sizi çok yoracaktır. 

 

  

Monster stone farmı. 

 

Bu oyunda kaçırılmayacak bir farm türüdür. Ms ler kırdırma sonucunda değerli takılar atar ve bunlar da genellikle Uruk hai, Uruk blade ve Uruk tron canavarlarından çıkar. Ama bunları keserken dikkat etmeniz gereken bir püf nokta vardır oda leveliniz.

 

 

Uruk Hai slotunda en fazla level 66’da ms çıkar. Karakteriniz 66 level üzerindeyse Uruk hai de zaman kaybetmek yerine Uruk Blade slotunda kasmalısınız.

 

Uruk Blade slotunda en fazla level 78’de ms çıkar. Charınız 78 level üzeriyse Uruk blade de zaman kaybetmeden Urun Tron slotuna geçin.

 

Urun Tron slotunda 78 ve 83 arası ms çıkar. Buradan aynı zamanda buss ve high class item çok çıkıyor. Burası güzel bir farm slotu dur. Boş bulursanız buraya çökün ve sabırla invertoriyi doldurun. Ayrıca zamanda seri level kasmak içinde kullanabilirsiniz.

 

Golem slotları 2 mage iseniz tavsiye ediyorum. 

 

Golem ve giant golem slotlarında npc satabileceğiniz değerli çöp itemler seri olarak düşer. Bir güzelliği ise yüksek miktarda coin çıkmasıdır. Tek mage ile slotu dönebilirsiniz ama sürekli biten sw ve rpr için town’a gittiğiniz için bir tane daha mage olması işinizi kolaylaştırır.

 

Harpy ve raven Harpy slotları

 

Mageler için en uygun slotlardan olan harpy ler de 2 mage ile seri şekilde kesip mirage dagger kasabilirsiniz.

 

Eslant haritasında çöp item slotları. 

 

Çöp slotları diye tabir ettiğimiz eslant haritasındaki slotlar da ister takım olarak ister solo para kasabilirsiniz. Bu slotlar oyunun ilerleyen evrelerinde yüksek level lerde ve biraz itemli olarak dönebileceğiniz slotlar. Buralardan çıkan itemleri npc ye satarak paraya çevirebilirsiniz. 

 

Çöp slotları;

Aionclo, Death Wizard, Gargoyle(sağlam itemli, sağlam playersanız), Half Troll slotları(HTB-HTC), Doom Knight, Satiros, Storm of Apost

 

Ve şimdi gelelim en karlı farm yöntemine. Bildiğiniz gibi oyunda hergün tekrarlanan etkinlikler var. Bu etkinliklerden yeşil, kırmızı, mavi kutu, siyah gem, mavi gem, sarı gem, kırmızı gem, silver gem hatta silver bar bile düşüyor. Sizlere tavsiyem bu etkinlikleri kaçırmadan girmeniz ve payınıza düşen ödülleri almanız. Tüm günün farmından daha karlı olacaktır.

 

 

 

Knight online BDW etkinliği 

Knight online bdw ye 20 ile 80 level ler arasında girilebilir ödülleri 20-50 level arası abys gem 51-57 level ler arası monster stone ve kırmızı kutu 58-80 level ler arası kırmızı kutu ve exp ödülü + %20 exp artırıcı Scroll. Her bdw savaşına girip şansınızı denemenizi tavsiye ederim. 

 

Knight Online BDW(Border Defance War) Saatleri: 02:00 – 13:00 – 23:00 

 

Knight online JR etkinliği

Arkadaşlar açıkçası belli bir miktar iteminiz olmadan  bu etkinliğe katılıp kendinize sövdürmemenizi tavsiye ederim. Yine de düşük itemle girerseniz boşa kill olmak yerine geriden takımınızı destekleyerek oynayabilirsiniz. Bu etkinliğin ödülleri yaratıklardan çıkıyor ve günün en çok kara geçiren etkinliği budur. Bu etkinlikten siyah, yeşil, sarı, kırmızı, mavi, silver gem ve silver bar kazanma şansınız çok yüksek. Kaybetseniz bile boş çıkmak yok. 

 

Knight Online JR(Juraid Mountain) Saatleri: 07:40 – 22:40

 

Knight online Chaos etkinliği 

Günde 1 kere katılabileceğiniz chaos etkinliğinde level ve itemin önemi yok herkes eşit bu yüzden oyunculuk ve tecrübe zaferi getirecektir. Kazanırsanız ödül olarak mavi kutu, yeşil kutu yada kırmızı kutu ödüllerini alabilirsiniz. 

 

Knight Online Chaos Saatleri: 00:00 – 12:00 – 19:00

 

Knight online FT etkinliği 

 

80 oyuncu ile sınırlı bu etkinliğe girebilmek için geri sayımı kaçırmayıp hızlı olmanız gerekiyor. Bu etkinlikten de mavi ve yeşil kutu kazanabilirsiniz. 

 

Knight Online FT(Forgetten Temple) Saatleri: 03:00 – 22:00

 

Draki Tower 

 

 

 

Emc yada lüferson teleportun yanındaki npc den girilen bu etkinlik en güzel etkinliklerden birisi olan draki tower. Bu etkinliğin saati yok günde 3 kere girebiliyorsunuz ve ölmeden yaratıkları öldürerek sırası ile katları çıkıyorsunuz. Burada droplar dan  high class itemler ve wp dagger çıkıyor. Ayrıca draki box kutusu da nadir olarak çıkıyor. Kırdırınca değerli item düşme ihtimali yüksek. Satmak isterseniz de parası güzeldir. Bu etkinlikten yine boş dönmez ve çıkan itemleri bankada biriktirip ister 1 iken satar isterseniz anvil de yükselterek satabilirsiniz.

 

Farm yaparak elde ettiğiniz itemleri ve paraları nasıl değerlendireceğiniz sizin bileceğiniz birşey dir. Ama ben yinede başka bir yazıda farm paralarını değerlendirme isminde bir konu açıp sizlere bir yol haritası çizmeyi planlıyorum. Umarım paylaşım hoşunuza gitmiştir. Takıldığınız yerleri konu altına sorarak yardım alabilirsiniz.

Herkese iyi forumlar dilerim.  

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 28/01/2021 18:00
matsuki beğenme
matsuki
(@matsuki)
Bilge Moderator

@vakkas güzel konu beğendim knight oynayanlar için çok güzel 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/01/2021 18:04
buon
 buon
(@buon)
Bilge Moderator

Elinize sağlık çok bilgilendirici olmuş.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/01/2021 18:56
Paylaş: